Blog

Spotkanie z aktorem Joe Pantoliano na 24 FKE Cinergia 2019

24.11.2019

Od piątku w Łodzi trwa festiwal Forum Kina Europejskiego Cinergia i przy tej okazji chcemy zaprosić we wtorek 26 listopada o godzinie 20.00 do Kino Helios Sukcesja w Łodzi na pokaz specjalny filmu dokumentalnego „No kidding! Me2!!”, którego bohaterem jest Joe Pantoliano, amerykański aktor znany szerokiej publiczności z ról m.in. w filmach: „Imperium Słońca”, „Matrix” czy „Memento”, który opowiada o swoim doświadczeniu chorowania na depresję.
Film jest częścią kampanii promującej pomaganie osobom cierpiącym na choroby psychiczne www.NKM2.org, w którą aktor jest zaangażowany.
Po filmie odbędzie się spotkanie z Joe Pantoliano, które bedziemy mieć przyjemność prowadzić.
Zapraszamy 

 

Zapraszamy na festiwal „Psychokino – człowiek w relacjach”

3.11.2019

16 i 17 listopada odbędzie się w kino BODO pierwsza edycja festiwalu „Psychokino. Człowiek w relacjach”, który jest efektem trwającego już od ponad dwóch lat projektu Seans Psychologiczny.
Seansowe projekcje cieszą się dużym zainteresowaniem dlatego w listopadzie przez aż dwa dni będziemy mogli oglądać filmy i dyskutować o nich!
Pokażemy Wam 4 filmy: „Córka trenera”, „7 uczuć”, „53 wojny” oraz „Wilkołak”.

Szczegoły wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/529511734262886/

Po projekcjach wraz z zaproszonymi gości porozmawiamy o portretach psychologicznych bohaterów oraz relacjach między nimi.

Mecenasem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi, któremu dziękujemy za dofinansowanie naszego wydarzenia.

„Filmoterapia z Sensem” w Kinotece – dyskusja ekspercka

31.10.2019

30 października z przyjemnością przyjeliśmy zaproszenie Martyny Harland, autorki projektu Filmoterapia.pl biorąc udział w panelu eksperckim wspólnie z psychoterapeutkami: Hanną Samson i Sylwią Wojtysiak po pokazie filmu „Cała przyjemność po stronie kobiet”, organizowanego w ramach Millenium Docs Against Grafity.
Zapraszamy na kolejne pokazy, które odbywają się co miesiąc w Kinotece – szczegóły na www.filmoterapia.pl

Pokaz przedpremierowy filmu „Dziura w głowie” Piotra Subbotko

28.10.2019

Niedzielny wieczór to pokaz przedpremierowy debiutu pełnometrażowego Piotra Subbotki „Dziura w głowie” i spotkanie z reżyserem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia – fot. Wojciech Wojtysiak, kino BODO.

Seans Psychologiczny w projekcie „Filmoterapia z Sensem”

15.10.2019
Już 30 października zapraszamy na pokaz filmu „Cała przyjemność po stronie kobiet” organizowany przez Filmoterapia.pl i Magazyn SENS przy współpracy z Millenium Docs Against Gravity i dziękujemy za zaproszenie.
Szczegóły wydarzenia znajdziecie klikając w link:
https://www.facebook.com/events/1235578006633589/ 

Rozmowa z aktorką Karoliną Porcari, premiera filmu „Znajdę Cię” na Transatlantyk 2019

19.07.2019

Przy okazji Festiwalu Transatlantyk 2019, spotkaliśmy się z aktorką Karoliną Porcari, grającą w premierowym filmie „Znajdę Cię” Marty Coolidge.
Zapraszamy do oglądania 🙂

Tomasz Łapiński gościem Seansu Psychologicznego: od piłkarza do pisarza i filmowca

9.07.2019

23 maja w Studio SZTOS w Warszawie gościem psychologa Roberta Milczarka był Tomasz Łapiński, kiedyś wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej, a dziś absolwent reżyserii, fotograf i autor debiutanckiej powieści „Szmata”.
Wszystko wskazuje na to, że Tomek to precedens na skalę światową, jako jedyny były zawodowy pilkarz, który w świecie filmu i literatury postawił na naukę rzemiosła i twórczą drogę.
Dlatego rozmowa z naszym gościem jest tak ciekawa, ponieważ przełamuje stereotyp na temat sportowca i potwierdza, że jest możliwe prawdziwie nowe życie zawodowe po zakończeniu kariery zawodniczej.

Zapraszamy na nasz kanał You Tube.

Seans Psychologiczny: Agata Wilska, Robert Milczarek

Fotorelacja ze spotkania z twórcami filmu „Kamper”

21.062019

Dzielimy się fotorelacją autorstwa Marii Klukva ze spotkania ze spotkania z Natalią i Łukaszem Grzegorzek, twórcami filmu „”Kamper”.
Pokaz filmu i rozmowa z gośćmi odbyła się w kino BODO w ramach rozmów o relacjach międzyludzkich czyli tematyce, którą porusza film.
Dziękujemy gościom i widzom za wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia we wrześniu na kolejnych pokazach w ramach psychoedukacji poprzez sztukę filmową.